Süryani hoca

Ebced İlmi Nedir

Ebced İlmi Nedir
Ebced İlmi Nedir

Bilindiği gibi manevi işlemler yapan kişiler birçok farklı bilim dalından faydalanabilmektedirler. Yapılan çalışmalar da her zaman işe yarayan ve istenen sonucun alınmasını kolaylaştıran bu bilim dalları hakkında araştırma yapıldığı zaman özellikle ebced ilmi, havas ilmi, hüddam ilmi veya astroloji gibi ilimlerin ön plana çıktıkları görülmektedir. Çok eski zamanlardan bu yana var olan bu bilim dallarının her biri farklı bir yapıya sahip olup aynı zamanda tam olarak öğrenilmeleri veya farklı işlemler de kullanılmaları son derece zordur. Özellikle vefk veya büyü işlemleri yapan medyumların çok sık kullandıkları bilim dallarından biri olan ebced ilmi bu zamana kadar hakkında en çok araştırma yapılan ve tarih boyunca birçok farklı alanda kullanılan dallardan biridir. Bu ilim dalında her harfe karşılık gelen bir sayı bulunmaktadır. Doğal olarak kelimelerin veya cümlelerin sayı karşılıkları bulunmakta ve bu sayısal değerler ile farklı yorumlar yapılmaktadır. Çok eski bir bilim olan ebced ilmi hakkında tarih boyunca çok büyük bilim adamları araştırma ve çalışmalar yapmışlardır. Günümüzde de özel bir yeri olan bu bilim dalını usta bir şekilde kullanabilmek için çok uzun zamanda boyunca eğitim almak veya araştırma yapmak gerekmektedir.

Özellikle son yollarda ebced ilmi ile yapılan çalışmalar ile Kuran-ı Kerim’de yer alan ayetlerin sırları tek tek ortaya çıkarılmıştır. Örneğin içinde zilzal kelimesinin geçtiği bir ayeti bu bilim dalının esaslarına göre inceleyen bilim adamları ortaya çıkan sayıların dünya tarihinde çok ciddi yeri olan büyük bir depremin tarihi ile karşılaşmışlardır. Aynı zamanda insanların ilk uçtukları olaylar hakkında inen bir ayetin de ebced ilmine göre incelendiğinden helikopterin icadının tarihini verdiği de görülmektedir. Bu sebeple bu bilim dalının ne kadar önemli olduğunu bilmek ve her zaman için bu işlemler hakkında başarılı olan kişilere karşı çok ciddi bir saygı ile yaklaşmak gerekmektedir. Bugüne kadar bu bilim dalı hakkında birçok farklı çalışma yapılmış ve tüm bu çalışmalar ile ortaya çok ciddi sonuçlar çıkmıştır. Özellikle İslami kökenli bir bilim dalı olan ve aynı zamanda insanların zor öğrenebildikleri bu işlemler hakkında günümüzde de çok başarılı bir şekilde çalışmalar yapılmaktadır. Medyumların da çok sık kullandıkları bu bilim dalı hakkında kimi zaman aylarca hatta yıllarca araştırma yapmak gerekebilmektedir. Bu bilim dalında kendilerini geliştirmek ve elde ettikleri bilgileri doğru bir şekilde kullanabilmek isteyen kişiler kesinlikle gerekli emekleri vermeli ve her zaman için istenen sonucu alabilmek için doğru kararlar verilmelidir.

Bu bilim dalında hangi harfe hangi sayıların karşılık geldiğini bilmek ve aynı zamanda ortaya çıkan sayıların da o kelime veya cümle için ne ifade ettiğini anlamak gerekmektedir. Her kelimenin bir sayı karşılığı olduğu ilkesine dayanan bu bilim dalında kelimelerin sayı karşılıkları doğru bulunmalı ve aynı zamanda doğru yorumlanmalıdır. Özellikle Kuran-ı Kerim gibi sırları olan cümleler ile dolu olan kitapların ve eserlerin çözülüp ilahi mesajların alınabilmesi için geliştirilmiş olan bu bilim dalı her zaman için çok önemli bilim dallarından biri olarak ön plana çıkmıştır. Maneviyatı yüksek olan işlemler de mutlaka kullanılmakta olan işlemler hakkında birçok farklı alanda bilgiler yer aldığı gibi aynı zamanda insanlar sürekli olarak bu işlemleri doğru bir şekilde yapan kişilerin kapılarını çalarak kendilerinden yardım istemektedirler. Bu işlemler hakkında uzmanlaşan ve aynı zamanda bu bilgileri doğru bir şekilde kullanan kişiler her zaman için yaptıkları veya elde ettikleri özel bilgiler ile insanlara yardımcı olabilmektedirler. Ulaşmak istedikleri birçok hedef için sürekli olarak bu tarz bilim dallarından faydalanmış olan insanlar kimi zaman gelecek hakkında bilgi alabilmek için astrolojiyi kullanmış kimi zaman ise sırlı kelimelerin veya cümlelerin mesajlarını çözebilmek için ebced ilminden faydalanmışlardır. İnsanların her zaman için ilgilerini çekmiş olan büyü veya vefk gibi işlemler de çok sık bir şekilde kullanılmış olan bu bilim dalı ile birlikte hüddam ve havas ilmi de insanların ilgilerini çeken farklı bilim dalları olarak ön plana çıkmaktadırlar.

Bu bilim dalları hakkında çok uzun zaman boyunca emek verip kendilerini geliştirmeleri gereken medyumlar veya hocalar ancak bu şekilde insanların güvenlerini kazanabilmektedirler. Kimi zaman manevi alemler ile iletişime geçmek kimi zaman ise manevi enerjileri harekete geçirmek için kullanılan bu bilim dalı hakkında bilinmesi gereken birçok farklı bilgi bulunmaktadır. Uzmanlar bu bilim dalları hakkında yeteri kadar bilgileri olan kişilerin birçok işlemi kısa zaman içinde yapabileceklerini ve bu sayede maneviyatı yüksek olan her alanda insanların güvenlerini kazanabileceklerini belirtmektedirler. Yüzlerce yıldan bu yana var olan ve aynı zamanda çok özel alanlarda kullanılmakta olan bu bilim dalının Hz. Adem (as)’e kadar dayandığı rivayet edilmektedir. Özellikle Arap alfabesinde yer alan harflere karşılık gelen sayıları ifade etmekte olan bu bilim dalı yüzlerce yıldan bu yana olduğu gibi günümüzde de çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Hatta Romalıların da bu sistem ile rakamlar kullandıkları ve aynı zamanda Hz. Muhammed (SAV) zamanında da ebced ilminin olduğu gibi kullanıldığı bilinmektedir. Bu kadar önemli ve özel bir bilim dalına tam olarak hakim olabilmek doğal olarak o kadar kolay olmamaktadır. Bu sebeple insanlar çok uzun zaman boyunca sürekli olarak bu işlemler hakkında araştırmalar yapmış ve bu bilim dalına karşı her zaman çok özel bir ilgi göstermişlerdir.

Eski zamanlar da şairlerin bu ilmi kullanarak özel şiirler yazdıkları ve aynı zamanda bu şiirlerin içinde bazı gizli bilgileri ebced ilmi sistemi ile sakladıkları bilinmektedir. Örneğin karşı tarafa bir mesaj vermek isteyen şairler kimi zaman bir sayı kimi zaman ise bir tarihi kodlamak için bu tarz şiirler kullanmışlardır. Günümüzde bu sistemin kullanıldığını bilen insanlar özellikle ebced ilmine tam olarak hakim olan kişilerin sayılarının çok az olduğunu da bilmektedirler. Örneğin ebced ilminin asıl adı Ebu Cad’dır. Bu kelimenin ebced değeri 17’dir. Aynı zamanda İslam dininin ilk ortaya çıktığı zamanlar da Mekke’de okuma yazma bilen kişilerin sayıları da 17’dir. İşte ebced ilmi bu tarz özel ve ilginç bilgilerin veya mesajların bulunabilmesi için kullanılan son derece özel bir bilim dalıdır.

Birçok kişi ebced ilmi ile gelecek hakkında kesin bilgiler alacaklarını düşünebilmektedirler. Ancak hem eski bilim alimleri hem de günümüzde ki bilim adamları bu bilim dalının gelecek hakkında bilgiler alabilmek için kesinlikle yeterli olmayacağını belirtmektedirler. Bu sebeple insanlar kesinlikle bu bilim dalının nerede ve nasıl kullanacaklarını bilmeli ve yanlış alanlarda kullanmaktan çekinmelidirler. Uzmanlar geleceğin ancak Allah’ın kontrolünde olacağını ve geleceği sadece Allah’ın bileceğini belirtmektedirler. Doğal olarak bu bilim dalı ile yapılan hesaplamalar ile kesinlikle gelecek hakkında net bilgiler alınmasının mümkün olmadığı bilinmelidir. Ebced ilmi her ne kadar günümüzde özel sırlı cümlelerin veya ayetlerin sırlarını çözebilmek amacı ile kullanılsa bile yine de bu bilim dalı ile yapılacakların sınırları olduğunu bilmek gerekmektedir.

Süryani Hoca İletişim

Tıkla Ara 0533 052 2901

Whatsapp 0533 052 2901

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu